Listopad 2011

The Known Universe by AMNH

5. listopadu 2011 v 12:53 | Akhur9 |  Video

http://www.youtube.com/watch?v=17jymDn0W6U&feature=player_embedded

ČÍNA: Zhýralost a korupce stranických funkcionářů odhalena v nové knize

5. listopadu 2011 v 12:52 | Akhur9
Nedávno vydaná online publikace odhaluje promiskuitní zvyky čínských funkcionářů, které jsou výsledkem stranické kultury plné korupce.

Autorem knihy je profesor práv a obhájce Yu Changke z Zigongské rozhlasové a televizní univerzity v jihovýchodní Číně. Akademik informace shromáždil a zveřejnil, aby přitáhl pozornost veřejnosti ke skandálnímu chování funkcionářů komunistické strany a aby varoval všechny ostatní.

Mezi 94 případy zkorumpovaných stranických politiků, kteří jsou v jeho zprávě uváděni, figuruje jeden, který měl 140 milenek, další, jenž zpronevěřil 230 milionů juanů (asi 626 mil. Kč) a mnoho dalších utrácelo peníze za milenky jako na běžícím páse. Jeden muž měl přes sedmdesát milenek, a přesto stále hledal další. Další svolal každý rok svých 24 milenek, aby mezi nimi zvolil "Krásku roku", to jest tu, se kterou byl nejvíc spokojen.

V telefonním rozhovoru s Velkou Epochou Yu uvedl, že korupce je mezi čínskými politiky zcela běžná. U případů, které řešil, šlo často o promiskuitu a korupci z rukou místních úředníků, ale nemohly být zveřejněny, protože by to ztrapnilo stranu.

"Je to složitý sociální problém, jenž zahrnuje řadu faktorů," svěřil se Yu, když se snažil vysvětlit lži ležící za rozsáhlým úplatkářstvím a dalším obskurním chováním, jehož se aparátčíci Komunistické strany Číny dopouštějí. "Ale hlavně jde o problém uvnitř systému."

Yuova studie ukazuje, že korupce je přítomna na všech úrovních strany, od ústředí až po vesnické zastupitele, z nichž se každý snaží vybojovat na své domácí půdě co nejvíce. Když jsou v úřadě, tvrdí, že jsou nepodplatitelní, ale když se jejich špatné skutky odhalí, není to pěkný pohled.

Podle informací Ústřední disciplinární komise pro inspekce spadající pod čínský režim, dojde ročně k 150 - 160 tisícům případů porušení práva a disciplíny. Všeobecně se však má za to, že počet zkorumpovaných úředníků KS Číny je mnohonásobně vyšší. Těch, kteří jsou skutečně potrestáni, je jen nepatrná část.

Wen Tiejun, děkan fakulty zemědělství a rozvoje venkova na univerzitě Renmin, v roce 2005 odhalil, že výdaje přibližně devadesáti procent kádrů KS Číny převyšují jejich příjem. Čím více moci politik drží, tím je problém vážnější, a to se týká i úředníků ze stranického disciplinárního oddělení.
Čínský komentátor Li Jianmang na svém blogu uvádí, že člen výboru 16té ústřední komise pro disciplinární inspekci KS Číny, Kang Rixin, měl ve svém domě schováno sedmdesát milionů euro.
http://www.velkaepocha.sk/2011022016261/CINA-Zhyralost-a-korupce-stranickych-funkcionaru-odhalena-v-nove-knize.html