Květen 2012

Političtí psychopati nás vedou ke zkáze, možná i k válce.

22. května 2012 v 20:40 | Akhur9
Nesmíme pustit politiky ze řetězu. Ať tam bude kdokoli, musí být pod občanskou kontrolou, skládat účty, být odvolatelný, říká známý lékař.
David Kasl | 02.05.2012
© ČESKÁ POZICE, Richard Cortés
"Začal jsem politickou scénu studovat podle učebnice psychiatrie. Okamžitě mi to bylo jasné," říká propagátor komplexní medicíny a svého druhu vizionář Jan Hnízdil.
Jan Hnízdil je proslulý ostrou kritikou zdravotnické mašinérie, jejímž cílem je vyrábět pacienty, tedy "léčit, a nikoli uzdravovat". Coby lékař je jedním z nejaktivnějších propagátorů komplexní, psychosomatické medicíny. "Nemoc je informace o tom, jaký člověk je, jakým způsobem a v jakých podmínkách žije. Informace o tom, že někde dělá nějakou chybu. Mým úkolem je pomoci mu ji najít a poradit mu, co má udělat pro to, aby se uzdravil. Aby převzal odpovědnost za sebe i za svoji nemoc a vyléčil se vlastními silami," vysvětluje princip svého přístupu k léčbě.
Podobnou optikou pohlíží na fungování současné společnosti. Říká, že vysoké politické a manažerské posty přitahují lidi, kteří vládnou prostřednictvím negativních emocí, a tyto "mocné" neváhá nazývat psychopaty. "Dostat se do jejich rukou je nesmírně nebezpečné. Nepozorovaně rozleptají, rozbijí a rozloží vztahy, vaši rodinu, firmu, společnost, stát. Důsledkem toho, že jsme se jim odevzdali, je naše země v těžké krizi," říká Hnízdil.
view counter
Rozhovor ČESKÉ POZICE se odehrál minulý čtvrtek odpoledne, na zahradě Centra komplexní péče v Dobřichovicích, těsně u lesa, kam se Jan Hnízdil chodí "dobíjet". Jak totiž říká: "Negativní emoce se přenášejí jako epidemie. Denně se stýkám s lidmi, kteří jsou v depresích, plní negativní energie. To vám vysaje spoustu sil."

Nemoc jako informace

ČESKÁ POZICE: Jak se momentálně daří prosazovat komplexní přístup k léčbě nemocí?

HNÍZDIL: Dlouho se to nedařilo. Minulé dva roky nastal obrat. Souvisí to s pohybem společnosti. S nadcházející změnou. Ještě před pár lety za mnou pacienti přicházeli, odevzdali se a chtěli léky. Dnes přicházejí a říkají: "Už nechci brát prášky. Vysvětlete mi, proč jsem nemocný, a poraďte, co mám udělat, abych se uzdravil."

ČESKÁ POZICE: Přestávají věřit v zavedené věci, které však dlouhodobě nefungují?

HNÍZDIL: Už se sebou nechtějí nechat manipulovat. Je to jako ve společnosti: už nechtějí polykat sliby politiků, a stejně tak nechtějí polykat prášky doktorů. Stále víc lidí cítí potřebu převzít zodpovědnost za svoje zdraví, za sebe, za naši zemi, za okolní svět.

ČESKÁ POZICE: Věříte, že se lidé při dalších volbách již nenechají oblbnout sliby jednotlivých stran a politiků?

HNÍZDIL: Od voleb nic nečekám! Problém je v systému liberálně tržní ekonomiky, vládě neviditelné ruky trhu, zkorumpovaných stranách. Ten volby nemohou vyřešit. Ať volíte kteroukoli větší stranu, výsledkem je stejná politika. Vždy vyhraje ČEZ, J&T nebo PPF... Politici jsou figurky. Ten, kdo tady rozhoduje, jsou podnikatelské skupiny. A jestli na sobě má politik tričko ODS nebo ČSSD, je úplně lhostejné. Stranický systém je natolik prorostlý korupcí, že se vůbec reformovat nedá. Doufám, že lidé pochopí nebezpečí, kterému jsou vystaveni, pokud sebou nechají politiky dál manipulovat a nezačnou vytvářet občanskou společnost, jak o ní snil Václav Havel.

ČESKÁ POZICE: Může nový systém vzniknout spontánně?

HNÍZDIL: Stejně jako nemoc je informace o tom, že člověk dělá ve svém životě nějakou chybu, tak společenská krize je informace o tom, že ty chyby děláme společně. Je třeba, aby každý reflektoval situaci a začal sám sebe měnit. Já jsem také musel nejdřív transformovat sám sebe. Na lékařské fakultě mě naučili, že každá nemoc má nějakou objektivní příčinu. A já jsem je neustále hledal a nenacházel, než jsem pochopil, že to není pravda. Že nemoc je u naprosté většiny pacientů ztělesněním jejich složité životní situace. Začal jsem rozumět stonání lidí, byl jsem schopný jim ho vysvětlit a poradit, co mají udělat, aby se uzdravili. Pokud to pochopili, změnili své chování, začali se uzdravovat, bez prášků. To byl můj konec na klinice. V tu chvíli mi bylo sděleno, že je sice hezké, jak se věnuji pacientům, ale že nevykazuji body, tudíž jsem ekonomicky ztrátový. Moje místo bylo z úsporných důvodů zrušeno. Nenechal jsem se odradit a šel vlastní cestou. Teď je psychosomatika žádaná. Lidé jí rozumějí. Když to jde v medicíně, musí to jít i v jiných oborech.
Chováme se jako přerostlé děti, které se nechtějí odpoutat od matčina prsu, i když z něj už vysály všechno mléko

ČESKÁ POZICE: Pojišťovny by vás měly podporovat, ne?

HNÍZDIL: Ale proboha, celý medicínsko-farmaceutický komplex je založený na léčení chorob, ne na uzdravování lidí! Každý uzdravený pacient znamená ekonomickou ztrátu. Motivace je úplně opačná: mít hodně pacientů, hodně vyšetřovat, hodně ordinovat léky. Součástí kšeftu jsou farmaceutické firmy, ministerstvo, pojišťovny, medicínské špičky, lékařské odbory... Tak dlouho roztáčely kolotoč výkonů, léků a peněz, až to úplně roztočily. Teď je vymalováno, vytunelováno, rozkradeno - IZIPy, provize, korupce, výlety do exotických zemí, dárečky, nikdo proti tomu nevystupoval. Teď budou lékaři demonstrovat za vyšší platy. Teď se obracejí na stát, že se o nás má starat? Co to ale vlastně je stát? To jsme zase jen my. Žádný stát se o nás nepostará, pokud to neuděláme sami. Chováme se jako přerostlé děti, které se nechtějí odpoutat od matčina prsu, i když z něj už vysály všechno mléko.

Obrat může být pokojný, ale i násilný

ČESKÁ POZICE: Pomohlo by, kdybychom eliminovali tu největší korupci? Pak by bylo k dispozici víc peněz a systém by třeba mohl fungovat dál...

HNÍZDIL: Zmíním analogii s vrcholovým sportem. Léta jsem se v něm pohyboval, věnoval se dopingu. Problém je, že v naprosté většině sportovních disciplín už bylo dosaženo limitů lidských možností, stovku už rychleji běhat nemůžou, tělo na to nemá. Jenže společnost si ty výkony neustále žádá a na sportovce je vyvíjen obrovský tlak. Aby uspokojili poptávku, nemohou jinak než za cenu sebezničení nebo dopingu. Doping není skvrna na vrcholovém sportu, je jeho základem. Bez dopingu nemůže existovat vrcholový sport.
více na:

Psychopatova noční můra

22. května 2012 v 20:25 | Akhur9
tohle jsem psal jen z hecu, tak se nezlobte za gramatiku a občas i nehumálnost.
Věnováno s láskou všem parazitům.
Poděkování panu Rathovy a Bartákovy.

17. června 2083, PSYCHLAG 533
střední Sahara, pohoří Air

Hanz jde rychlou chůzí kolem baráku číslo 71. Musí si pospíšit, za chvíli je táborovém apelplacu nástup kvůli příjezdu nových strážných. Nováčci vždy vzbuzovali v ostatních vězních zvědavost, byli to jediné nové tváře, které mohly spatřit po celém roce.Na apelplacu stálo v šest tisíc věznů rozdělených do deseti skupin, strážní stáli před příjezdovou rampou pro maglev. Zazněla sirena jako upozornění, že se blíží vlak. Dav i strážní zpozorněli. Otvírají se vysoké ocelové dvěře a do tábora přijíždí vlaková souprava. Z velkým odfouknutím se mašina uzamkla na rampě. Otvírají se dveře a znich vystupují novicové, je jich 40, postaví se do dvojstupu a nahlašují se se veliteli. Starší strážní jsou veselejší, protože je to pro ně znamení, že brzy pojedou domu. Když si Hanz prohlížel nováčky, ze soupravy vystupují členové Odchytové Jednotky(OJ) a vedou sebou čtyři nové vězně. Když to spozorují i ostatní vězni, začne se v davu ozývat udivené brumlání. "Nový vězni!", vykřil asijsky vyhlížející trestanec, "přece nás ještě všechny nedostali !!". Strážný se otočili k věznům (muklům), zvedl ruku jako symbol pro ticho. Dav se v okamžiku utišil jako jeden muž.
Hanz Steir, bývalý bankovní úředník, německé občanství, 47 let, v PSYCHLAGU je od svých 31 let, diagnostikovaný deprivat třídy D1. Odsouzený za společenskou nebezpečnosti na doživotí za krádež a zproněvěru 13 miliónů EAA- kreditů.Odhadovaná doba trestu 50 let (pozn: průměrná délka života muklů se pohybuje u mužů 96 let a u žen 98 let. Jeho identifikační číslo je DP-1558-1335-6657 (pozn: DP - deprivant prison, PP - psychopatic prison, EPP - extremly psychopatic prison).
Občanských práv zbaven 15. února 2067, lidských práv I.kategorie a II. kategorie zbaven 17. února 2067, přeřazení do kategorie III. lidských práv dne 17. února 2067.Odsouzen dodle zákona č 157 paragraf 8 , "zločinec dle charakteru", podle sbírky EAA z roku 2045.
Aktulní právní status: lidská bytost III. kategorie (DP-PP-EPP) s omezenou možností nápravy.
Aktuální zdravotní stav : velmi dobrý
Profil: manipulátor, lhář, podvodník IQ:123 EQ:57 - svobodný

Veliteli tabora se nahlašují jednotlivý nováčci. " Dimitrij Volkov, Manuel Siestan, Helmut Polanski, Enebe Mzulu,.."
Tak dále se ostatní přestavují veliteli, když se Enebe podívá do houfů muklů a vidí jejich udivené pohledy. Rychle mu dochází z čeho jsou tak udiveni. Z nových vězňů. Jeden postarší a tři mladíci jsou odvedeni do baráku Karanténa. Vstupují do přijímací místnosti . "Jména a čísla panové", řekne přijímací úředník klidným hlasem. Všichni mlčí. "Jména a čísla!" zařve úředník. Voják z OJ odepína bykovec a každého švihne prudce po prdeli. "Au, sss , ááá, áus" skučí pálivou bolestí. " Tak to jste se pánové moc nepředvedli. Hned první den dostat ránu býkovcem, to se opravdu každému nepoštěstí." odpovídá úředník klidnějším hlasem , " Takže, jména a čísla".

" Miki Stuart - DP-1774-4445-3214, Bill Bush DP-1774-4445-3215, Thomas Bush DP-1774-4445-3216."náhle je přerušen, "jste bratři? ",povídá uředník. "Ano,"říká mukl. "Pokračujte". "Jákob Kohen DP-1775-4458-3587".
Otvírájí se dveře a přichází velitel, chlap jak hora s poměrně inteligentním vzezřením. Jmenuje se Jonh Goodwill.
Už je zde 4 roky a zbývá mu odsloužit už jen 1 rok, a nechce mít žádné velké problémy a hlavně ale chce předat svůj Psylag novému velitely plně fungující a bez problémů. Chce se vrátit domů a v poklidu dožít, má ještě hodně plánu, a těší se, že bude moci naplnit díky vydělanému odslužnému.
"Vítejte v Psylagu 533, jste v táboře se střední ostrahou. S velkou pravděpodobností zde strávíte zbytek svého dlouhého života. Budete mít dost jídla, vody, tepla a klidu na vaše rozjímání. Budete mít vše co mají lidé venku. To s jedinou podmínkou, budete muset pracovat v rizikoké práci při těžbě uranu. Směny jsou po 6,8 a 12 hodinách při počtu 18 dní na měsíc. Budete mít standartní ochrané prostředky, takže dávka kterou dostanete je monitorovaná. Nehrozí vám žádné vysoké nebezpečí." podíval se všem novým zvězňum do očí.
" Jelikož jste paraziti ,my s vás uděláme symbionty. Budete pomáhat budovat lepší svět bez zla jako jste Vy. Jelikož jste nepochopily na svobodě, co je svědomí a důstojné lidské žití. Tak to budete muset pochopit zde. Zde všichni vězni musejí táhnou za jeden provaz. Uvnitř tábora vládnou vám podobní. My hlídáme jen zdi a dráty. Vaše "civilzace a kultůra" začíná tam za těmi dveřmi." ukázal velitel levou rukou na pancéřované dvěře. "Snad se tam budete cítit jako doma" pousmál se. "
Muklové se otáčejí v pravo, otvírají se dveře. Silné oslnivé světlo pouštního slunce je oslepuje. Vstupují do svého nového domova.
( pokračování snad příště)

Stone Ape Theory

14. května 2012 v 22:45 | Akhur9

http://www.youtube.com/watch?v=A_ZdgsnaofM&list=%2Fwatch%3Fv%3DA_ZdgsnaofM&list=UUMX0akORNNlL5Xyzwb5cKfQ&index=0&feature=plcp

pobávko :)