Září 2013

Proboha! "Religulous" (2008) czdub.

11. září 2013 v 16:32 | Akhur9

Tak tohle jsem dlouho neviděl, je to taková ateistická propaganda, ale v jádru má pravdu.
Obdobné bludy jako náboženství, má většina lidí : kapitalismus, humanismus, komunismus, peníze atd ( doplňte si sami)

Richard Dawkins - Boží blud

11. září 2013 v 9:26 | Akhur9
už dlouho jsem nečetl tak zábavnou knížku,

úryvek

Bůh ze Starého zákona je patrně ta nejprotivnější postava v celé beletrii: žárlí, a ještě je na to pyšný; je to malicherný, nespravedlivý, nemilosrdný tvor posedlý ovládáním ostatních; pomstychtivý, krvežíznivý našeptávač etnických čistek; je to rozmarný, nenávistný tyran se zálibou v misogynii, homofobii, rasismu, infanticidě, genocidě, filicidě*, šíření chorob, megalomanství a sadomasochismu.
Ti z nás, kteří se o něm učí od dětství, mohou mít ke všem těmto hrůzám sníženou citlivost. Naivní člověk, obdařený nevinným pohledem, je ale mnohem vnímavější. Synu Winstona Churchilla Randolphovi se jakýmsi záhadným způsobem podařilo nepoznat Písmo, dokud se s ním Evelyn Waugh a ještě jeden kolega důstojník, když byli za války převeleni na stejné stanoviště, v marné snaze Churchilla alespoň na chvíli umlčet, nevsadili, že nedokáže přečíst
celou Bibli za čtrnáct dnů: "Bohužel to kýžený výsledek nepřineslo.
Nikdy nečetl ani kousek, a teď je z toho nechutně nadšený; neustále nám z ní něco nahlas čte:,Vsadím se, že jste
netušili, že tohle bylo v Bibli...' nebo se jen plácne do stehna a zasměje se: ,Páni, ten Bůh je ale hajzl!'" Podobný názor měli o něco sečtělejší Thomas Jefferson, podle kterého měl Mojžíšův Bůh "příšernou povahu - byl krutý, mstivý, vrtošivý a nespravedlivý".

str 50.