Ukrajina - trochu jiný pohled

29. srpna 2014 v 20:12 | akhur9
Zdravím své občasné návštěvníky,
na blogu již delší dobu moc nepublikuji. Nemám na to chuť a ani náladu.

V poslední době pozoruji tragickou úroveň diskuze o ukrajinské krizi, což mě donutilo napsat tento článek.
Dopředu bych vás rád varoval, že mé názory nemusí být objektivní pravda, je zcela jisté, že se budu v něčem mýlit. Jsem jen člověk a nemužu všechno ověřovat.

Tedy k článku.
Jsme zcela šokován, jak někteří lidé mohou zcela nekriticky věřit tvz. "ruské" či "západní" propagandě. Reakce některých lidí je zcela prapodivná, například považují "západní" informace lži a "ruské" za pravdu, to platí i naopak. Zvláště to platí pro některé diskutéry a blogery.
Je nutné si uvědomit, na jakých základech je založena propaganda. V propagandě se vyskytují zhruba čtyři typy informací:
1, pravdivé
2, polopravdy nebo pololži
3, lži
4, zatajené nebo nezajimavé

vhodná kombinace těchto typů informací vytváří propagandu ať z jedné či druhé strany. Kvalitní kombinace těchto informací tvoří kvalitní propagandu. Dobrá ukázka byla druhá válka v Zálivu, kdy obě strany nechutně lhaly. Toto samé se děje i na Ukrajině.

Další nutnou podmínkou je oslovení emocí.

Pokud uvidíte, články nebo videa, kde jsou ukazované civilní oběti, a navíc je obviňována nepřátelská strana, Tak se jistě jedná o propagandu. Musíte být v plné pohotovosti a držet si odstup.
Např. ukrajiská armáda bombarduje civilisty - a následují záběry na mrtvoly, raněné a rozbité domy. Pak následuje moralistický komentář. Cílem je diváka ztotožnit s obětí a vytvořit negativní emoční vazbu k nepřátelské straně.
Skutečnost je taková, že se zvěrstev dopouští obě strany.

Propaganda má za úkol ovlivnit zvláště méně bystrou a méně inteligetní část populace cílové země. Ovlivnit hlupáka je mnohem jednodušší než kriticky smýšlejícího jedince. Je dobré mít na paměti, že méně chytří tvoří větší část populace a proto je snazší vytvořit souhlas pro jákékoliv následující činny. Zajímavé je pozorovat procentuální podporu obyvatelstva ke svému vůdci ( USA - Bush mladší, Rusko - Putin), která koresponduje s inteligencí obyvatelstva, kritická hodnota je cca 75 -80%, do této hodnoty zmanipulujete lidi do IQ 120, poté bude fungovat tlak konformity a obavy vyjádřit odlišný názor. Takže lze dosáhnout i 100%
viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Inteligence
(hlavně tabulka hodnot IQ - sečtěte si zastoupení lidí na IQ 120 a zbytek)

Nyní se pokusím popsat situaci obecněji i s výhledem do budoucna

To co se děje na Ukrajině je jen boj psychopatů o moc na lidmi, prostředky které jsou používané jsou zcela typické pro tyto narušené jedince. Vraždy, únosy, vydírání, znásilnování a vybírání výpalného atd. V budoucnu si vzpomenete na tyto slova, protože se nic na východní Ukrajině nezmění. Jen se vymění jeden parazit za druhého. Jen se tato výměna provede zkrze hromady mrtvol a zničení.

Nechápu, proč lidé nedokáží prohlédnout tuto psychopatickou hru, nejde zde o ochranu lidí (Růsů či Ukrajinců), jde o to kdo jim bude vládnout. Nic víc, nic míň. Je to boj o moc.

Když se podívám na zástupce jak ukrajiny nebo "lidových" republik, tak vidím typické sociopaty, psychopaty či jinak narušené osobnosti. Využívání nacionalismu a náboženství jen jen krycí maska, jak obalamutit obyčejné lidi a získat jejich souhlas k vládnutí.

Jak se v tomto zachovat?

zachovat si neutralitu názoru, pokud chcete znát pravdu tak si dejte záležet
uvědomit si psychopatickou hru
vědět kdo je skutečný viník a kdo obět
a hlavně si dobře pamatovat činy psychopatů, hrají na to že zapomenete

Viz dokument

Psywar : Full Documentary HQ


https://www.youtube.com/watch?v=nSh6qtoQkmU
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama